Václav Hybš se narodil 3.6.1935 v Polici nad Metují. Prvním hudebním nástrojem, na který se učil hrát, byl klavír v 7 letech. V 10ti letech začal ještě studovat hru na housle, ale jen krátkou dobu. Ve 12ti letech začal hrát pod dohledem dědečka na trumpetu a v l5ti letech (v r.1950) byl přijat na konzervatoř, hlavní obor trubka.
Konzervatoř absolvoval úspěšně v roce 1955.
První angažmá měl již v době studií v různých hudebních tělesech, v pražských kavárnách, varieté, cirkus Praga a pod. Nejvýznamější bylo působení v r.1953 Poděbradech v Lázeňském orchestru. V roce 1954 nastoupil do Orchestru Zdeňka Bartáka, v té době druhý nejznámější orchestr po K.Vlachovi. Od r.1955 zahajuje své angažmá v Orchestru Ladislava Bezubky, s kterým absolvoval dvouměsíční hostování v Moskvě u příležitosti československé výstavy. V letech 1955-1957 vojenská služba, kde působil hlavně ve vojenské kapele v Opavě. Po vojně nastupuje do Orchestru Kamila Hály a Josefa Posledního. V té době již aranžuje skladby pro různé orchestry. V roce 1960 zakládá Karel Krautgartner Taneční orchestr československého rozhlasu (TOČR), kam nastupuje Václav Hybš jako člen TOČRu a kde působí do r. 1969. V roce 1960 vzniká samostatný orchestr Václava Hybše a v letech 1962-64 působí v divadle ROKOKO. Když po r.1969 odchází z TOČRu, rozšiřuje svůj orchestr a začíná působit na populární scéně vedle orchestru K.Vlacha,TOČRu,G.Broma. Od založení svého orchestru aranžuje všechny skladby pro svůj orchestr i pro zpěváky, které doprovází. V těchto letech začíná stálá spolupráce s televizí, rozhlasem, Supraphonem. Jako první začal spolupracovat s umělci tzv. vážné hudby a především s houslistou Josefem Sukem natočil 3 LP, které pronikly na trh západní Evropy, ale i Ameriky, Japonska. Jako první začal pořádat vánoční koncerty s vánočními písněmi a koledami a dodnes tato tradice přetrvává. Orchestr působil také v zahraničí, např. v pařížské Olympii, v Montreolu, turné po Švýcarsku, Sovětském svazu, v Německu, v Rakousku (zejména na plesech vídeňských filharmoniků - naposled v roce 2002). Natočil řadu LP, CD a MK, které byly vydávány u nás i v zahraničí.
V roce 1992 byl oceněn Zlatou deskou firmy DELFA za titul Volám,čekám,věřím. Obdržel Zlatou desku (v r.1995) od firmy Supraphon za 2 miliony prodaných nosičů, Zlatou desku od firmy Edit za nejprodávanější vánoční LP,CD a MK(100 000 ks) "České vánoce" a Zlatou desku od firmy Multisonic za "Zlaté hity operety". Od devadesátých let, kdy vystoupil z Pragokoncertu, funguje pod svoji agenturou. V roce 2003 vydal knihu vzpomínek „Kde jsou noty, tam je bída“ a v roce 2010 pokračování vzpomínek v knize „Legenda populární hudby“. V roce 2006 natočil pro Český rozhlas sérii 18 skladeb, které vyšly na CD „Dík tónům“, jako pocta skladatelům již nežijícím (P.I.Čajkovskij, O.Nedbal, L.Beethoven, R.Friml, atd.).
Václav HYBŠ účinkuje na plesech, koncertuje po celé republice, natáčí pořady pro Českou televizi, spolupracuje s Českým rozhlasem, má před sebou mnoho zajímavých projektů. Jeho vitalita, energie a pracovní nasazení je spojeno s orchestrem mladých vynikajících hráčů, kteří s mladistvým elánem a hudebním cítěním naplňují aranžérské umění svého dirigenta.
Dne 31.května 2005 na základě podnětu Nadace Život umělce a následného rozhodnutí Ministerstva kultury obdržel v souvislosti s životním jubileem rezortní medaili Artis bohemiae amicis za šíření dobrého jména české kultury. V roce 2005 obdržel od firmy Supraphon Platinovou desku za významný přínos české populární hudbě a firmou Multisonic byl oceněn Platinovou deskou za prodej 34 000 ks CD Lásko, bože lásko..
Od 4.ledna 2009 po celý rok každou druhou neděli vysílal Český rozhlas 2 pravidelný pořad „Delikatesy Václava Hybše“, které uváděl Jan Rosák.
Od roku 2011 do roku 2016 uváděl v Českém rozhlase 2 velmi populární pořad „Šlágry od srdce“ s nahrávkami svého orchestru, které se vysílaly každou neděli od 12,00 hod.
V roce 2009 obdržel Medalii EOSW za zásluhy na doporučení vlády Rytířského řádu Svatého Václava – EOSW –mezinárodní nevládní organizace - za celoživotní morální postoj a neúnavnou práci na poli kulturně-společenském.
V roce 2010 obdržel od Supraphonu Jubilejní platinovou desku za 45 let spolupráce, od firmy Multisonic Zlatou desku za mimořádný přínos pro českou populární hudbu.
V roce 2015 oslavil v plné síle a svěžesti 80 let a zároveň 55. let založení svého orchestru. Obdržel od Supraphonu Jubilejní diamantovou desku za dlouholetou úspěšnou spolupráci od roku 1963 a od firmy Multisonic Diamantovou desku za 56 000 ks prodaných nosičů CD Memory (s J.Sukem), Lásko, bože lásko (s Jožkou Černým) a Pod starou lucernou (s J.Zímou).
Dále v roce 2015 obdržel Cenu Pavla Josefa Vejvanovského od Asociace trumpetistů za celoživotní přínos v oboru hry na trubku.
V roce 2016 byl Uměleckým sdružením ARTES udělen Václavu Hybšovi titul MISTR zábavního umění .
Václav HYBŠ dlouhodobě spolupracuje se Střediskem sociálních služeb Prahy 1 pro seniory, podporuje finančními prostředky dětské domovy, domovy pro seniory a pořádá při svých jubilejních výročích koncerty ve prospěch nemocnic (např. Fakultní nemocnice v Hradci Králové nebo VFN Praha).